2016 yılı içerisinde Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş ‘nin Türkiye genelinde açık arttırma olarak toplamda 128 adet dükkan satışa çıkarılıyor.

İhaleye çıkarılan dükkanların diğer ticari ünite arayışlarınızda farklılık yaratacak detayı ise firma bünyesinde 120 ay’a varan firma bünyesinde vadelendirme olacağıdır.

Ispartakule bölgesinde ihalede bulunan yerler ise ;

Unikonut projesi içerisinde bulunan 11 adet min. 240m2 olan dükkanlarda KDV dahil fiyatı 1.650.000 TL den başlayacaktır.

Stüdyo24 içerisinde bulunan giriş katın üzerinde bulunan 1. Normal katta 2 adet ofis katı bulunmaktadır, 210.000 TL ‘den başlayan fiyat belirlenmiştir.

Emlak konut resmi sitesinden belirtilen rakamların ( KDV li olan rakamın ) % 20 ‘si peşinat olarak talep edilmekte olup kalan tutar Emlak Konut bünyesinde 120 ay Sabit veya TÜFE ödeme seçenekli olarak açık arttırmaya koyulacaktır.

Aynı zamanda bölgeye yakın lokasyon olarak tabir edebileceğimiz Bahçekent ( Hadımköy ) projesi içerisinde bir çok dükkan aynı seçeneklerle satışa koyulmuştur.

İhale ne zaman ?

İhaleye katılacak olan kişi veya firmalar 26.06.2016 tarihine kadar ihale için gereken evrakları Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım A.Ş ‘ye saat 17:00 ‘a kadar iletmesi gerekmektedir.

İşte İhaleye çıkan dükkanlar : emlakkonut.com.tr/TEMP/arsa-ticari-listesi.pdf

İhale için gereken şartlar ise Emlak Konut Resmi siteden açıklanmıştır.

İhaleye giriş şartnamesi : emlakkonut.com.tr/TEMP/acikarttirma-ile-satis-sartnamesi.pdf

Ticari ünitelerde genelinde bu  derece uzun vadeli ticari ünite satışları bulunmamaktadır, vadelerin bu seviyede uzun olması peşinatların az olması kira ve taksitlerin neredeyse aynı seviyelere gelmesinden dolayı yatırımcıların mutlaka bu fırsatı değerlendirmelidir.