Haber başlığından anlaşıldığı üzere, bölgemizde çok büyük ulaşım sıkıntısı yaşanmaktadır.

Bu sebeple bölgede sık sık taksiye ihtiyaç vardır. Şöyle ki, bölgede Ispartakule Taksi adı altında neydiği belirsiz kaba, saba şöförleri ile hizmet vermeye çalışan bordo renkli araçlar bulunmaktadır.

Taksi durağında ki kişiler kendi imkanlarınca Tabelacı'dan yazdırdıkları Ispartakule Taksi, yazılarını kendi araçlarına yapıştırdıkları yazılar ile 7-8 adet bordo renkli araçlarla hizmet veriyorlar.

Bu araçlar yetişemediği taktirde, şahıslarına ait husisi araçlarla bölgede bir nevi korsan taksicilik yapmakta oldukları bölge sakinleri tarafından vurgulanmıştır.

Bölge sakinleri bu durumla ilgili defalarca  Avcılar Belediyesine e-posta göndererek müdahale etmelerini istediklerini, buna rağmen Belediye tarafından hiç bir şekilde dikkate alınmadıklarını belirtildi.

Bölgenin Avcılara bağlı Tahtakale Mh, Ispartakule mevkii olarak geçmesinden dolayı, Bölgede Sarı Ticari taksilerin hizmet vermeleri istenmektedir.

Bölge sakinleri bu durumdan oldukça rahatsız olduklarını, belediyenin bir an önce konu ile ilgilenmesini istemektedirler.