Avcılar 'ın girişinin merkezinde bulunan Turgut ÖZAL stadyumuna yıkım kararı ile birlikte çalışmalar başladı.

Spor Müdürlüğüne ait olan 7.500 metrekarelik alan yaklaşık 1.5 yıl önce İstanbul Büyükşehir Belediyesine devredilmişti.

Yıkım işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi bölgeyi transfer merkezi olarak kullanmak istediğini ve ulaşım hatlarındaki merkezi bu noktaya yapacaklarını belirtiyor.

Yıkımlar olaylı başladı.

Turgut Özel stadyomunun altında bulunan 23 dükkan esnafı, "Yıkım kararı çıkarılmasından sonra çok kısa bir süre de yıkım başlandı. Daireyi bile tahliye ederken 3 ile 5 ay tahliye süresi veriliyor bize neden böyle bir süre tebligatla bildirilmedi, hepimizin borçları ve bu dükkanlardan gelecek gelirse bakacağımız ailelerimiz var" şeklinde şikayetlerini birlikte olaylı başladı.

Stadı kullanan yerel spor takımları ise Cihangir spor, Deniz köşkler spor,Gümüşpala Spor, Mustafa kemalpaşa spor, Ambarlı spor, Yeşilkent Spor,Ambarlı Işık Spor, Firuzköy Spor, Akademi gençlik spor gibi bir çok amatör spor kulubü antreman ve çalışma alanlarının kalmamasından dolayı şikayetlerini belirttiler.

Yıkımda oluşan olaylardan dolayı Belediye Başkanı Sn. Handan TOPRAK bölgeye gelerek ensaflar ve spor kulubu dernek başkanı olan Yunus YILDIRIM'ı ziyaret etti ve konu hakkında çalışmaların yapılacağı konusunda konunun takipçisi olacağını belirtti.