Balance Gayrimenkul tarafından geliştirilen bölgenin ilk A plus ofis projesi Balance Güneşli ise teknik altyapısı ve mimari konsepti ile dikkat çekiyor. Balance Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Çoban, Basın Ekspres aksının Avrupa Yakası'nda Merkezi İş Alanı olarak tanımlandığına dikkat çekerek, A plus ofiste  şirketlerin ilk natifinin bu bölge olacağını söyledi.

Babacan Yapı'dan yeni proje

İstanbul'un birçok ilçesinde lüks konut projeleriyle öne çıkan Babacan Yapı, Güneşli'de ‘Premium Suites' projesini hayata geçiriyor. 112 süit dairenin yer aldığı proje kısa ve uzun dönem kiralama seçeneklerinde, housekeeping hizmeti ile birlikte lüks konaklama olanağı verecek. Açılışa özel haftalık 149 Euro'dan başlayan fiyatlarla dikkat çeken ‘Prime Suites' Basın Ekspres Yolu üzerinde yer alıyor. Projede resepsiyon, kat hizmetleri, restoran, SPA gibi hizmetler de sunulacak.

İş GYO'nun Bakü çıkarması

Bu yıl ilki düzenlenen Azerbaycan Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı'nda İş GYO, Manzara Adalar ve İstanbul Finans Merkezi'ni tanıttı. Manzara Adalar'da 1+0 ile 5+1 arasında değişen konut tipleri, ofis ve ticari alanlardan oluşan birimler bulunuyor. Başkent Bakü'de gerçekleşen fuar Ortadoğu, Körfez ve Kafkas ülkelerindeki inşaat sektörünün önemli isimlerini ve marka projelerini Azerbaycan'a tanıtmayı hedefliyor. Azeriler Ocak-Ekim 2015'te 645 konut almıştı.

Ege Yapı'dan maliyetsiz kredi

Ege Yapı tarafından hayata geçirilen Pega Kartal için kampanya başlatıldı. Buna göre yatırımcılar, 60 ay yüzde 0 faiz ya da 5 bin TL peşinat ve 120 ay yüzde 0,89 faiz oranından yararlanarak anahtar teslim ev sahibi oluyor. İstanbul Anadolu yakasının yeni yaşam ve iş merkezi Kartal'da gerçekleştirilen Pega Kartal'da Adalar ve Marmara Denizi manzaralı her ihtiyaca uygun 1+1'den 4+1'e kadar 200 rezidans, 35 home-office ve 11 mağaza yer alıyor.

Bahçeşehir'de metro heyecanı

Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattına bağlanacak olan Bahçeşehir-Ispartakule hattı planı onaylandı. İstanbul'un ulaşım bakımından sıkıntı yaşanan bu iki bölgesinde 2019'da tamamlanacak metroyla beraber konut fiyatlarının artacağı öngörülüyor. Öte yandan yatırımcıların da Bahçeşehir ve Esenyurt'a ilgisi artmış durumda. Hurriyetemlak.com Emlak Endeksi'ne göre Bahçeşehir'de ortalama metrekare fiyatı 3.679 TL. Bu rakam iki sene önce 2.326 TL idi.