Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Meclisi tarafınca karara bağlanan Esenler ve Harem otogarının kaldırılması ve natif 6 otogar alanı yapılarak toplu taşıma seferlerinde oluşan yoğunluğun azaltılması kapsanımda yapılan çalışmalar netlik kazanmaya başladı.

 

Ispartakule ‘ de yapılması düşünülen mevcut Ispartakule TEM Gişe çıkışının Avcılar / Firüzköy tarafına yapılması düşünülen Ispartakule Otogarının yapılma süreci konusunda ise bazı detaylar gündeme düşmeye başladı.

 

Ispartakule bölgesinde yapılması düşünülen otogar Kanal İstanbul projesi bitmeden gerçekleşmesi düşünülmekte olup takribi olarak Ispartakule Metro projesinin teslimine yakın bir tarihte otogarında bitmesi düşünülüyor.

 

Ispartakule otogar alanının hayata geçmesi aldığımız bilgiye göre Mahmutbey gişelerinin kaldırılması düşünülen tarihle doğru orantılı olarak ilerleyeceği ve otogar faaliyete geçtiği dönemde Mahmutbey TEM Gişelerinin kaldırılacağı konusunda bilgiler gelmeye başladı.

 

Otogar İnşaatı ve alt yapı hizmetleri için teknik şartnameler ve yapılacak işlerin ihaleleri için şuan Büyükşehir Belediyesi tarafınca hazırlıklar sürüyor.