Ispartakule Uyum Market'te bazı ürünlerin raf fiyatları ile kasa fiyatlarının birbirini tutmadığı bilgisini gazetemize bölge oturumcuları tarafından servis edilmiştir.

Market alışverişlerinde zaman zaman raf fiyatıyla kasadaki fiyat arasında farklılıklar olabiliyor. Birçok kişi ürün çokluğu nedeniyle bu durumun farkına varamayabiliyor. 

İtiraz eden müşterilere ise genellikle "etiketin değiştirilmesi unutulmuş, pardon!" deniliyor ve tüketici kasa fiyat tarifesini ödemek zorunda bırakılıyor.

İstanbul Tüketici Hakları Zabıta Birimi yetkilileri fiyat farklılığı durumunda tüketici lehine olan fiyat üzerinden satış yapılabileceğini söylüyor.

Yetkililer, tüketicilerin alışverişte mutlaka kasa çıkışında ve işyerinden ayrılmadan kasa fişlerini kontrol etmesi gerektiğini belirtiyor. Yetkililer, "Reyonda düşük olan fiyat, kasada ödeme yaparken birdenbire artıyor. Bu gibi durumlarda işyerinin hiçbir mazereti geçerli değildir. Ürünün fiyatı, en son haliyle reyonda yer almalıdır. 

Gümrük ve Ticaret Bakanlığının, perakende olarak satışa sunulan mal ve hizmetlerin etiket, tarife ve fiyat listelerinin şekli, içeriği, kullanılması ile indirimli satışlara ilişkin usul ve esasları düzenleyen Fiyat Etiketleri Yönetmeliği, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

http://www.ispartakulegazetesi.com/haber/malin-satis-fiyati-ile-kasa-fiyati-arasinda-fark-bulunmasi-durumunda-tuketici-lehine-olan-fiyat-uygulanacak_h943.html