KKTC’ye yasal olmayan yollardan giren kimyasal uyuşturucu (Bonzai ) genç yaşlı birçok kişiyi esiri altına almaya devam ediyor. Aile baskısı, arkadaş çevresi, merak, ‘’bir kereden bir şey olmaz‘’ gibi etkenlerle başlanılan bonzai, bağımlılık yapmasının yanında, öldürücü yan etkileriyle de toplum için büyük tehlike arz ediyor. Şeker şeklinde ve renginde hazırlanan bonzai, özellikle küçük yaştakilerin ilgisini çekiyor. 

Ispartakule Ağaoğlu Çarşı'da, rastladığımız bir kaç okul öğrencisinin bizlere vermiş olduğu bilgi sonucu, okul önlerine, Altınşehir ve Şahintepe'den gelen bir kaç grup okul önlerinde öğrencileri rahatsız ettiklerini ve aynı zaman da, " Bonzai " adlı uyuşturucu madde'nin satışını yaptıkları bilgisini verdi.

Haber'e göre, okulun için de, kendi arkadaşları olduğunu bildiren öğrenciler bu kişilerin okul içersinde tenefüs saatlerin de, okulun kameralarının görmediği noktalar da, sigara içine koydukları uyuşturucu maddeyi içtiklerini ve okul çıkış saatlerin de, kimliği belirsiz kişilerin araçlarına binip gittiklerini de, belirttiler.