Ankara'da gerçekleştirilen bombalı saldırıda hayatını kaybeden 95 kişiden 57'sinin kimliği Adli Tıp Kurumu'nda tespit edildi. Tren Garı meydanındaki saldırıda hayatını kaybedenlerin Adli Tıp Kurumu'nun Keçiören Grup Başkanlığı'ndaki kimlik tespit çalışmaları devam ediyor. Yetkililer, kimlikleri tespit edilenlerin isimleri hakkında kurum binası önünde bekleyen yakınlarına bilgi veriyor. İsteyenlere cenazeleri teslim ediliyor. Adli Tıp'taki kimlik tespit çalışmaları devam ediyor.

Patlamada ölenlerin yakınları Adli Tıp önünde sabahladı

Ankara'da dün gerçekleştirilen bombalı saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınları, cenazelerini almak için Adli Tıp Kurumu'na geldi. Yenimahalle Belediyesi, Adli Tıp Kurumu'nun bahçesindeki yüzlerce insan için iki bekleme çadırı kurdu. İşlemleri tamamlanan cenazelerin, cenaze araçlarıyla gönderilmesine devam ediliyor.

"Yaralı yakınları, Kızılay'ın yardımını kabul etmedi"

Ankara'da meydana gelen terör saldırısında yaralananların yakınları, Kızılay'ın çadır ve battaniye yardımını kabul etmedi. Terör saldırısında yaralananların yakınları, hastane önlerinde battaniye içinde geceledi. Kızılay ekipleri, yaralı yakınlarına battaniye yardımı yapmak istedi. Yaralı yakınları, Kızılay yetkililerine 'pis kan' sitemini ileterek yardımı kabul etmedi. Kızılay görevlileri, getirdikleri 2 çatır ve yaklaşık 200 battaniyeyi dağıtmadan aracı bölgeden uzaklaştırdı. Acil önünde bekleyen ailelere kurulan stantlarda bedava yiyecek ve içecek ikramında bulunuldu. Yakınlarını arayan ailelere ellerindeki isim listesi olan şahıslar yardımcı olmaya çalıştı.

Kimlikleri teşhis edilen cenazeler morglara naklediliyor

Ankara'da gerçekleştirilen terör saldırısında hayatını kaybedenlerden kimlik teşhisi yapılanların cenazeleri, Adli Tıp Kurumu'ndan diğer hastanelerin morglarına kaldırılıyor. Saldırıda ölenlerin kimlik belirleme ve teşhis işlemleri Adli Tıp Kurumu'nda devam ediyor. Acılı aile ve yakınların Adli Tıp önündeki bekleyişi geceden bu yana sürüyor. Kimliği belirlenen bazılarının cenazeleri, Numune Eğitim Araştırma ve GATA hastanelerinin morglarına cenaze araçlarıyla nakledildi. Sıhhiye Meydanı'nda, kimliklerin tespit çalışmalarının ardından cenazeler için toplu anma ve uğurlama töreni gerçekleştirilecek.