Ekim ayının ilk meclis toplantısını gerçekleştiren Avcılar Belediye'sinde gündem maddeleri oy birliğiyle, komisyonlara havale edildi. Belediye Başkanı Handan Toprak'ın meclis başkanlığında gerçekleşen oturuma Avcılarlı vatandaşlar da büyük bir ilgi gösterdi. Tahtakale Mahallesi'ne verilecek yeni sokak isimlerine ilişkin komisyon raporunun oylandığı mecliste, Bilgi İşlem ve Yazı İşleri Müdürlüğü'nün görev ve yönetmeliklerine ilişkin raporlarda da AK Partili ve CHP'li üyelerin oy birliğine vardığı görüldü.

Zulümleri unutmayalım

Gündem dışı konuşmalarında gerçekleştiği meclis oturumunda, AK Partili Mustafa Akot'un, Muharrem Ayı ile ilgili verdiği mesajlar dikkat çekti. Çok yakında bir zamanda Muharrem Ayı'nın başlayacağını belirten Akot, “Muharrem hepimize hayırlı, uğurlu olsun. Ramazan'dan sonra İslam'ın en mübarek ayı olan Muharrem'le ilgili konuşurken, Kerbela Vaka'sını anımsatmak isterim” dedi. Kerbela'da Ehlibyet'in katledildiğini söyleyen Akot, “Emevi'nin zalim hükümdarı Yezit tarafından Peygamber Efendimizin torunları katledilmiştir. 70 kişiden oluşan Ehlibeyt, Fırat Nehri'nin kenarında aç ve susuz bırakılarak, zalimce katledilmiştir. Bu zulümleri ve Ehlibeyt'in acısını unutmamamız gerekmektedir” dedi. Akot'un ardından konuşan Belediye Başkan Toprak'ta, Kerbela'da yaşananların büyük bir insanlık ayıbı olduğunu söylerken, “Orada Hz. Hüseyin'in ve Ehlibeyt'in gösterdiği onurlu direnişi unutmayacağız. İktidar için zulmedenleri de unutmayacağız” yorumunda bulundu.

Gündem dışı konuşmaların ardından sonra eren meclisin, ikinci oturumunda ise komisyonlardan gelen raporların gündeme geleceği belirtildi.

Ispartakule yeni sokak isimleri, ıspartakule sokak haritası