Türkiye'de yatırım geri dönüşü en yüksek, en hızlı gayrimenkul projelerini gerçekleştiren ve geçtiğimiz yıl alanında en beğenilen marka olma gururunu yaşayan dumankaya’nın benzersiz satın alma modeli “Fifti- Fifti”, daire sahibi olmak isteyenler ve yatırımcılar tarafından büyük bir ilgi gördü.

"Güvene dayalı bir sistem"

Dumankaya, hayata geçirdiği yeni finansman modeli  “Fifti-Fifti” ile birikimini en kazançlı şekilde değerlendirmek isteyen yatırımcıların Dumankaya projelerinden yapacakları konut yatırımının yarı bedelini geri ödüyor. Geçtiğimiz hafta sektörde bir ilk olan bu yeni modelin kamuoyu ile paylaşılmasının ardından, Dumankaya satış ofisleri, Fifti-Fifti’den yararlanmak isteyenlerin yoğunluğu ile karşılaştı.

Sektörde öncü bir rol oynayacak model ile ilgili konuşan Dumankaya Yönetim Kurulu Başkan Vekili Barış Dumankaya şunları söyledi: “Fifti-Fifti modeli, sektörde daha önce denenmemiş olan ve güvene dayalı bir sistem. Biz Dumankaya olarak yenilikçi ruhumuzu her anlamda sektöre yansıtmak istiyoruz. Bu model de bu vizyonun bir yansıması. Modelin lansmanının üzerinden henüz bir hafta geçmesine rağmen, sitemin geçerli olduğu hi-Fit, Flex Office Bahçeşehir ve Miks projelerimizin satış ofislerinde büyük bir yoğunluk yaşadık. Bunun yanı sıra, bizimle telefonla iletişime geçen yüzlerce insan modelin detayları hakkında bilgi almak istedi. Bu tablo, bizim Fifti-Fifti’yi hakkıyla anlatabildiğimiz, konut tüketicilerinin de bu vizyoner sistemi sahiplendiğini gösteriyor.”

Dumankaya sözlerini şu şekilde sonlandırdı: “Ödeme ve finansman sistemleri açısından sektörde artık bir değişimin eşiğinde olduğumuzu söyleyebilirim. Uzun soluklu bir birlikteliği temel alan bu modelin faydalarını özümseyen tüketiciler artık yeni bir natif olarak artık bu sistemi talep etmeye başlayacaktır. Tüketicilerin gösterdiği ilgiden ve ortaya koyduğumuz bu sürdürülebilir değerden dolayı oldukça gururlu ve memnunuz.”

Fifti-Fifti Modeli’ne göre yatırımcı beğendiği konut için toplam bedelin yüzde 25'i ile yüzde 50'si aralığında kendi belirlediği bir miktarı peşinat olarak yatırıyor. Dumankaya’nın anlaşmalı olduğu ya da tüketicinin tercih edeceği finans kuruluşları üzerinden kredilendirilecek kalan yüzde elli için Dumankaya, 10 yıl süreyle değer destek ödemesini gerçekleştiriyor. Bu süre boyunca daire sahibine düzenli ödenecek değer desteği ile konut kredisinin kalan yarısı da Dumankaya tarafından finanse edilmiş oluyor.