AVCILAR’DA PEDALLAR SAĞLIK İÇİN ÇEVRİLDİ

Avcılar Belediyesi,  "3 Haziran Dünya Bisiklet Günü" nedeniyle bisiklet kullanımına farkındalık oluşturmak amacıyla bir etkinlik düzenledi.  ANKA Bisiklet Kulübü ve Avcılar’da yaşayan bisikletseverlerin birlikte pedal çevirdiği etkinliğe Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli de katıldı. Sosyal mesafe kurallarına dikkat edilerek gerçekleştirilen etkinliğe çok sayıda genç ve çocuk bisiklet sürücüsü katıldı.

 

Hançerli, “Bisiklet Bize Özgürlüğümüzü Geri Veriyor”

 

Bisikletin en sağlıklı ulaşım aracı olduğuna dikkat çeken Başkan Hançerli, konuya ilişkin şu açıklamada bulundu:

 

Bisikletin günlük yaşamda giderek önemi artıyor.  Hem ulaşım aracı hem de sağlıklı yaşam aracı olarak yaşamımıza geri dönüyor.

Kentleri bisiklete uygun düzenlemenin bireysel yararı olduğu kadar çevreye de yararı var. Fosil yakıtlardan bizi kurtarıyor. Hava kirliliğinden, gürültü kirliliğinden bizi kurtarıyor. Bize özgürlüğümüzü geri veriyor. Biz bugün hem bisiklet sürücülerinin trafikte yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek hem de bisiklet kullanımının güçlenmesi ve yaygınlaşması için bir aradayız. Buradan tüm Türkiye’ye “daha fazla hareket edin, daha fazla bisiklet kullanın çağrısında bulunuyoruz.

Bu galeri 1754 kere görüntülenmiş.03 Haziran 2021, Perşembe

Yorumlar0

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 7 = ?

Facebook Yorumları

yazılım: habersistemim