Devlet Personel Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre PTT 1038 sözleşmeli personel alımı yapacak. DPB'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre PTT sözleşmeli personel alımları için başvurular 4 Mayıs 2016 tarihinde başlayıp 8 Mayıs 2016 tarihinde sona erecek. PTT bünyesine yapılacak 1038 sözleşmeli personel alımı ilana başvurucak adayların yüzünü güldürdü. Peki PTT sözleşmeli personel alımı için boş pozisyonlar neler?

PTT sözleşmeli personel alımı için Avukat, Mimar, Mühendis, Gişe ve Büro Görevlisi, Tekniker ve Dağıtıcı olmak üzere 1038 personel alımı yapacak. Söz konusu personel alımları için yapılan açıklamada, başvuruda bulunacak adayların T.C Vatandaşı olması, Kamu haklarından mahrumiyetinin bulunmaması, 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından gün almamış olması, hapis cezası vb durumlar yüzünden sabıka kaydının ya da mahkumiyetinin bulunmaması, Askerlikle ilişiğinin olmaması, başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğünün bulunmaması gibi şartlar bulunuyor. Genel ve Özel şartların tamamını size vereceğimiz bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

PTT SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMLARI DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Sözlü sınava hak kazanan adayların ilanı 11 Mayıs 2016 tarihinde yapılacak. PTT sözleşmeli personel alımı için sözlü sınav tarihi ve yerleri 13 Mayıs 2016 tarihinde, sözlü sınavlar ise 23 Mayıs 2016 ve 4 Haziran 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.